Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rabit aneb cesta někam a zas zpátky-P. Kotol

12. 3. 2008


http://www.fantasyplanet.cz/gfx/pictures_clanky/2001_8_30_8_53_23.jpg

Tato velice zdařená parodie na Tolkienova Hobita se mi velice líbila i když některá fakta, která jsou zde uvedena mi prakticky vyrazila dech. Za 1. na obálce je napsáno, že se jedná o skutečný příběh. Za 2. vše je v knize obráceně. Bílý mág Gandalf je ve skutečnosti temný nekromant Vandal a hobit Bilbo je rabit Magalhao největší čorka. Dále jsou tu trpaslíci, kteří jsou pořád naložení v lihu. I když v této knize jsou v lihu skoro všichni. Tato družina skládající se z rabita, Vandala a 13 trpaslíků se jak jinak vydávají znovu získat trpasličí poklad, který jim ukradl hrozivý drak Špak. Na jejich cestě potkávají Skopové lebeně čili velké, hloupé obry. Medojeda. Přírodního nekromanta Radegasta , který pivo nesnáší. Mírumilovné skřety a věčně nalité elfy žijící v Groglince. Na konci se ovšem Magalhao dozvídá že drak Špak je velice kamarádský a chce si pořád hrát. Bohužel se ale neumí ovládat, a proto občas vypustí na kamarády oheň. Přesně takhle je to zapeklitéa dokonce ještě víc. Proto sem dávám pár ukázek.

 

Ve škole v Groglince:

Co uděláte v případě, že najdete opuštěné malé skřítě? Za á umučíte, za bé zeptáte se: ‚Kdepak máš rodiče, drobečku?‘ a po získaní informací ho zabijete, za cé postaráte se o něj,“ — učebnou prolétla vlna smíchu — „za dé převychováte ho, za é FIREBALL.“

„Á?“ zeptal se někdo nesměle.

„Špatně,“ zamračil se přednášející na dotyčného. „Kde je skřítě, mohou

být i skřeti a je to ztráta času. Co ty, Sil Enecu?“

„No, možná to béčko, převychování je pitomost,“ ozval se Sil Enec.

„Není to špatné řešení, ale takové skřítě je obyčejně příliš pitomé a taky tě

může poslat přímo do pasti.“

„Fireball!“ vykřikl někdo vítězně.

„Přesně tak, Tuk Aneku. Rychle, čistě, bezpečně. Magický oheň nezapaluje a hlavně — skřeti se ho bojí. A po skřítěti zůstane mastný flek,“ spokojeně zakončil učitel.


Rozhovor mezi trpaslíky:

 
 
 

 To já jednú potkal ňákýho člověka v hnusně bílých hadrech a von mjel hezkú hůl, tak sem mu ji šlohl a von na mje remce: Nepokradeš. A já na to: to jako že už nikdá nic nečórknu? Jak to možeš vjedět? Nemám se ti skór mrknout na pajšl a mé flaksy, co máš uvnitř břucha? A von:Nezabiješ. To už ňa dožralo, tak ně vrtá v lebeni, je vještec či co, usek sem mu Škopek a von ani nemuk. A pak že nezabiju. Kdepá, tydle kecali sa musei mordovat‘.

 

A poslední ukázka píseň DoomBadIlla:

 

Hej! Tom DoomBadlll, ten bastard veselý

 

Iron ring a silver belt má, dobrodruh smělý!

 

Toma nikdo nedostane, pač má medžik šíldy

 

Obtížený artefakty dělá battle fieldy. Hej!

 

Tom DoomBadIll, toť legenda skvělá

 

Ze skřetíkůcí i trotlíků mrtvoly on dělá

 

On nemusí sneakovat, když nepřátele chytá

 

Kudy projde, mrchožrouti Zvířata jsou Sytá

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář