Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krev elfů-Andrzej Sapkowski

22. 3. 2008http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/932.jpg

Vskutku, pravím vám, nyní nadchází věk meče a sekyry, vlk vlčí Nadchází Čas Bílé Zimy a Bílého Světla, čas Šílenství« a Nenávisti,‘ Tedd Deireádh — Čas Konce. Svět zakyne v mrazu a neobrodí se, než východem nového slunce. Znovuzrodí se ze Starší Krve — Hen ichaer, ze zasetého zrna. Ze zrna, které nevzejde, anobrž vyšlehne plamenem.

Ess‘tual* esse! Tak se staniž! Očekávejtež znamení! Jaká

znamení to budou, ohlašuji vám: ponejprv zrudne země krvi

Aen Seldke, krví Elfů...

 

věštba Jihli nne Aegii aep Aevenien:

 

Aen Jthlinnespeath


Dlouho sem nechápal proč se první díl jmenuje Krev elfů. Po druhém přečtení sem to zjistil. Ukazuje na to, že válka ničí především elfy, které Nilfgaard zneužívá pro své účely a oni bojují za svobodu, vlastní stát. A proto umírají. První díl jehož začátek už jsem nastínil v úvodu nás zavádí na Khear Morhen. Kde se ostatní zaklínači rozhodují co udělají s Ciri dál.Abych pravdu řekl nic tak světoborného nás v prvním díle nečeká.Je to spíš takový velký prolog celého díla. Seznamujeme se s postavami, dějem a taky celou zápletkou.

Začíná válka s Nifgaardem. Zaklínači se shodli na tom poslat Ciri do chrámu Melitelé. Do učení k Yennefer. Děj se tak začíná točit stále více okolo Ciri.Dívku hledá jistý Rience, který kvůli získání informace o ní je schopen i vraždit. Geralt ovšem také a meč často sviští vzduchem. Kdo a proč hledá Ciri? Co spřádá Vilgefortz představený rady čarodějů a další čarodějové? 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář