Jdi na obsah Jdi na menu
 


Info o hře

5. 9. 2008
Ragnarok Online je korejská a celosvětově nejpopulárnější hra typu MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-playing Game). Pro hráče fungují oficiálně servery jednotlivých zemí, v USA server mezinárodní http://iro.ragnarokonline.com a v Německu evropský http://www.euro-ro.net. Existuje také řada tzv. free serverů, na kterých je možno hrát zcela zdarma. Tyto však nejsou výrobcem podporovány a nedosahují velkého počtu hráčů a technické úrovně oficiálních.

Herní systém je podobný známým MMORPG hrám jako Ultima Online, World of Warcraft, ovšem Ragnarok na první pohled upoutá netradiční grafikou, která je blízká hlavně fanouškům mangy a anime. Svět zvaný Rune Midgard tvoří 2D postavy pohybující se v detailně modelovaných 3D lokacích (tzv. pseudo 3D). Každého navíc určitě zaujme skvělá stylová hudba v mp3 kvalitě, čítající přes 100! originálních skladeb. To by však k zábavě nestačilo.

Herní možnosti Ragnaroku jsou rozsáhlé. Začínáte jako nováček neboli Novice. Poté je na výběr šest základních povolání (tzv. 1st Class), na které následně navazují a dělí se 2nd Class/Alternative 2nd Class, Advanced (Transcendent) Class/Alternative Advanced Class. Včetně speciálního povolání Super Novice, nových Taekwonů, Gunslingerů, Ninjů a rozdělení Bard/Dancer/Minstrel/Gypsy si tedy můžete vybrat z 39 různých povolání! Postavy těchto povolání mohou používat několik stovek dovedností neboli skillů, předmětů, zbraní, zbrojí, lektvarů, atd. Můžete navštívit rozmanitá města, pouště, pralesy či dungeony plné příšer a tajemných bytostí, od těch nejslabších až po nejstrašlivější monstra.

Cílem hry je především získávání zkušeností (experience) a zdokonalování dovedností vybraného povolání (job). Ragnarok však nabízí hráčům i velké možnosti vzájemné interakce. Party systém, guildy, chat, grafické emotikony - to vše lze jednoduše ovládat přímo v herním klientovi. Je možné ochočit a chovat svého zvířecího pomocníka, plnit questy, pomáhat začínajícím hráčům, nebo se zúčastnit guildovních válek, dobývat hrady a stát se nepřemožitelným hrdinou.

Volba je jen na Vás!

CzechRO 

Projekt CzechRO byl založen v listopadu roku 2003 jako pokus zpropagovat Ragnarok Online v Česku, kde o něj do té doby nebyl žádný větší zájem a neexistovalo místo pro vzájemnou komunikaci českých hráčů. V uplynulých letech se podařilo kolem CzechRO vytvořit stabilní a kvalitní hráčskou komunitu, která je základem úspěchu a zábavy. Naší snahou je další propagace této hry a provoz serveru, na kterém budou k nalezení návody, tipy a další informace související s Ragnarokem. Pro debatu mezi hráči je k dispozici diskuzní fórum http://www.czechro.net/forum.

Provozujeme vlastní CzechRO Free Server. Detaily o vývoji a činnosti se dozvíte zde na webu a na fóru. Jako alternativní Ragnarok Online projekt byl v dubnu 2005 spuštěn druhý server Reborn http://www.reborn.cz.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář